Weekend z dziećmi pod Warszawą

Gdzie pod Warszawę z dziećmi?

Warszawa to znana każdemu Polakowi miejscowość. Stolica naszego kraju jest największym w Polsce miastem, które przyciąga wielu turystów, jak również zachęca do osiedlenia się tam na stałe. Zarówno dla podróżujących, jak i osób, które zamieszkują tereny miasta stołecznego, można wyróżnić szereg ciekawych miejsc i atrakcji, dla dzieci oraz dorosłych. Gdzie spędzić rodzinnie czas w Warszawie i na jej obrzeżach? Jakie należy wyróżnić atrakcje dla dzieci pod Warszawą? Co zachęci zarówno do rozwoju fizycznego oraz intelektualnego każdego młodego człowieka?

warszawa z dziećmi

Atrakcje w okolicy Warszawy godne polecenia

Stolica Polski to region, który oferuje wiele możliwości. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i podejściu do ludzi, możliwe jest tu odwiedzenie wyjątkowych miejsc, jak również zdobywanie wiedzy w ciekawy i zabawny sposób. Które podmiejskie atrakcje plasują się na najwyższych miejscach listy?

Farma Iluzji – Mościska

To miejsce, które z pewnością pozostanie w pamięci całej rodziny. Na terenie parku utworzono różnorakie tory przeszkód, zachwycające pokazy i elementy iluzjonistyczne, labirynty i inne ciekawe, naukowe atrakcje. Sam ogród zlokalizowany jest wśród malowniczego terenu, pośrodku lasu, co daje poczucie odizolowania, przeniesienia się w magiczny świat. Park zapewni atrakcje w szczególności dzieciom, ale także ich rodzicom czy opiekunom.

ZOO Safari Borysew

Wizyta w tym wyjątkowym ogrodzie zoologicznym to przeżycie, które zachwyci każde dziecko (oraz dorosłych). Głównymi atrakcjami ZOO są: zwierzęta pochodzące z wielu kontynentów naszego globu, mini ZOO, pokaz karmienia zwierzątek, Figlarnia, zajęcia edukacyjne oraz nowo powstały Świat Wodny, który można pokonać przemieszczając się wyznaczonymi trasami, jak również przemierzając taflę wody za pomocą rowerka wodnego.

pod warszawą noclegi

Co można robić pod Warszawą z dzieckiem?

Wild West City to oddalony tylko o 30 km od Warszawy park, na terenie którego można poczuć się jak na Dalekim, Dzikim Zachodzie. Wśród najpopularniejszych czynności, których może spróbować każdy ochotnik, są: strzelanie z wiatrówki i łuku, próba wcielenia się w zawód kowala, przejażdżka konna czy poznanie kultury i strojów dawnych czasów. To wyjątkowe miejsce w Runowie zapewni szereg emocji nie tylko dzieciom!

noclegi pod warszawą

Pod Warszawą – park rozrywki

Niesamowite miejsce radości, uśmiechu i zabawy. Niebywale zadbany teren, który umożliwia wzięcie udziału w zorganizowanych zabawach, jak również odpoczynek na świeżym powietrzu. To fantastycznie wyposażony obszar, który zachwyci każde dziecko. Na terenie parku znajdują się bowiem dwie strefy: spokojnego i aktywnego wypoczynku. Teren aktywnego wypoczynku to przede wszystkim miejsce zabaw, takich jak: strefa fontann, wodny wulkan, wodne alejki, strefa ogromnych instrumentów – pomysł dla młodych muzyków, strefa iluzji czy ogromne place zabaw. Teren do odpoczynku wyposażony jest w ławeczki, leżaki oraz miejsce do rozłożenia koca i urządzenia pikniku.

pod warszawą atrakcje